Na stadionie Stade de la Mosson-Mondial 98 dnia 2023-11-26 14:00 miał miejsce mecz Montpellier - Stade Brestois 29 zakończony wynikiem 1-3

Dnia 26 listopada 2023 roku na Stade de la Mosson-Mondial 98 odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Montpellier i Stade Brestois 29, w ramach 13. kolejki Ligue 1. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stade Brestois 29, którzy pokonali rywali 3:1. Wynik na przerwę wskazywał minimalne prowadzenie Stade Brestois 29 1:0.

Mecz pomiędzy drużynami Montpellier (Gospodarz) i Stade Brestois 29 (Goście)

Sprawozdanie z meczu

W niedzielnym starciu na Stade de la Mosson-Mondial 98 Montpellier podejmował Stade Brestois 29 w ramach 13. kolejki Ligue 1. Atmosfera na stadionie była gorąca, a kibice nie mogli doczekać się widowiska na murawie.

Po pierwszym gwizdku sędziego rozpoczęło się widowisko. Goście objęli prowadzenie w 20. minucie po trafieniu M. Esteve, które zaskoczyło gospodarzy i ich kibiców. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, co sprawiło, że drużyna gospodarzy musiała szybko znaleźć rozwiązania w drugiej połowie.

W drugiej połowie gospodarze zdołali wyrównać dzięki bramce T. Savaniera w 51. minucie, dając swoim fanom nadzieję na odwrócenie losów meczu. Jednak goście nie zamierzali się poddać i ponownie objęli prowadzenie po trafieniu Mathiasa Pereiry Lage w 64. minucie.

Napięcie rosło, a emocje sięgały zenitu. Mimo starań gospodarzy, to goście potwierdzili swoją przewagę, zdobywając trzecią bramkę w 90. minucie za sprawą K. Doumbii. Mecz zakończył się wynikiem 1-3 na korzyść Stade Brestois 29.

Spotkanie obfitowało również w kartki. Żółte kartki otrzymali Teji Savanier (24') i Akor Adams (90') z drużyny gospodarzy, a także Pierre Lees Melou (30') i Romain Del Castillo (45') z drużyny gości.

Nie odnotowano czerwonych kartek w trakcie meczu. Obie drużyny miały okazję, by pokazać swoje umiejętności, ale to Stade Brestois 29 wyszło z boiska zwycięsko.

Następne mecze dla Montpellier to starcia z zespołami Monaco, Lens i Metz, natomiast Stade Brestois 29 zmierzy się z Clermont Foot, Strasbourg i Metz.