Rennes kontra Montpellier, wynik spotkania 2-1

W sobotę, 3 lutego 2024 roku, odbył się emocjonujący mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Rennes i Montpellier na stadionie Roazhon Park. Rennes odniosło zwycięstwo 2-1 nad Montpellier, utrzymując prowadzenie 1-0 do przerwy. Mecz ten miał miejsce w ramach kolejki 20 ligi Ligue 1.

Mecz pomiędzy drużynami: Rennes (Gospodarz) przeciwko Montpellier (Goście)

Relacja z meczu

W dniu 3 lutego 2024 roku na stadionie Roazhon Park odbyło się spotkanie pomiędzy drużynami Rennes i Montpellier. Ostateczny wynik meczu to 2-1 na korzyść gospodarzy. Mecz odbył się w ramach 20. kolejki Ligue 1 o godzinie 16:00.

Początek spotkania był bardzo dynamiczny. Już w 3. minucie gry, M. Terrier zdobył bramkę dla Rennes, dając swojej drużynie prowadzenie 1-0, co wywołało entuzjazm wśród kibiców. Montpellier starało się odnaleźć równowagę, ale gospodarze skutecznie bronili swojej bramki.

Drugą bramkę dla Rennes zdobył A. Kalimuendo w 48. minucie, zaliczając tym samym asystę dla swojej drużyny. Wynik meczu wzrósł na korzyść gospodarzy, którzy utrzymywali rezultat 2-0 do późnej fazy spotkania.

Montpellier zdołało odpowiedzieć bramką T. Savaniera w 73. minucie, zmniejszając różnicę do 2-1. Montpellier wykazało się determinacją, próbując doprowadzić do wyrównania, ale gospodarze utrzymali prowadzenie do końcowego gwizdka.

Obie drużyny otrzymały kilka żółtych kartek, co świadczy o zaciętości spotkania. Adrien Truffert, Arnaud Kalimuendo, Bertuğ Özgür Yıldırım i Enzo Le Fée z Rennes, oraz Modibo Sagnan, Wahbi Khazri i Lucas Mincarelli Davin z Montpellier zostali ukarani żółtymi kartkami za agresywne zachowanie na boisku.

Następne mecze dla Rennes to starcia z Sochaux, LE Havre i AC Milan, natomiast Montpellier zmierzy się z zespołami Nice, Lyon i Metz.