LE Havre vs Montpellier, wynik spotkania - 0-2

W meczu 27. kolejki Ligue 1 drużyna LE Havre podejmowała Montpellier na Stade Océane. Pomimo wyrównanej walki w pierwszej połowie, to goście wyszli zwycięsko z tego starcia, pokonując gospodarzy 2-0. Mecz odbył się 2 dni temu, 31 marca o godzinie 13:00.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej LE Havre - Montpellier

W dniu 31 marca 2024 roku na Stade Océane odbył się mecz pomiędzy drużynami LE Havre i Montpellier w ramach 27. kolejki Ligue 1. Sędzią głównym spotkania był Mathieu Vernice z Francji.

Sprawozdanie z meczu:

Zapowiadało się emocjonująco na Stade Océane, gdzie LE Havre podejmowało gości z Montpellier. Obie drużyny walczyły o cenne punkty w ligowej tabeli, a kibice nie mogli doczekać się rozpoczęcia starcia.

Początek meczu był wyrównany, z obiema drużynami stwarzającymi sobie okazje strzeleckie. Zarówno LE Havre, jak i Montpellier starały się narzucić swój styl gry, ale brakowało skuteczności w końcowych akcjach.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo, mimo starań obu zespołów. Drużyny schodziły na przerwę z nadzieją na poprawę gry w drugiej połowie.

Druga połowa przyniosła jednak szybką zmianę sytuacji. W 72. minucie to goście z Montpellier wyszli na prowadzenie po strzale J. Ferriego, który wykorzystał asystę L. Mincarelli Davina. LE Havre musiał teraz gonić wynik.

Chwilę później, w 80. minucie, sytuacja drużyny gospodarzy się pogorszyła. C. Jullien zdobył drugiego gola dla Montpellier po podaniu A. Nordin. LE Havre miało coraz mniej czasu na odrobienie strat.

Mecz zakończył się wynikiem 0-2 na korzyść gości z Montpellier, którzy skutecznie wykorzystali okazje i zdobyli cenne trzy punkty na wyjeździe. LE Havre musi teraz popracować nad skutecznością przed kolejnymi meczami.

W trakcie meczu nie obyło się bez kartek. Żółte kartki otrzymali Loic Négo oraz Josué Casimir z LE Havre, a także Modibo Sagnan i Bećir Omeragić z Montpellier. Czerwonych kartek nie było notowane.

Następne mecze dla LE Havre to starcia z zespołami Lens, Nantes i Metz, natomiast Montpellier zmierzy się z drużynami Lorient, Clermont Foot i Reims. Emocje związane z ligą nie maleją, a kibice już teraz czekają na kolejne widowisko na francuskich boiskach.