Mecz Montpellier kontra Metz zakończony wynikiem 3-0 na obiekcie Stade de la Mosson-Mondial 98 dnia 2024-02-18 14:00

W ostatnim spotkaniu ligowym pomiędzy Montpellier i Metz, które odbyło się 18 lutego o godzinie 14:00 na Stade de la Mosson-Mondial 98, drużyna gospodarzy odniosła pewne zwycięstwo z wynikiem 3-0. Już w pierwszej połowie Montpellier objęło prowadzenie 1-0, utrzymując kontrolę nad meczem aż do ostatniego gwizdka sędziego. Zobaczymy, czy ta wygrana pozwoli im wzmocnić swoją pozycję w tabeli Ligue 1 po 22. kolejce sezonu.

Mecz Montpellier vs Metz - Raport

W sobotnie popołudnie na Stade de la Mosson-Mondial 98 odbyło się emocjonujące starcie pomiędzy drużynami Montpellier i Metz w ramach 22. kolejki Ligue 1. Mecz rozpoczął się o godzinie 14:00, a na boisku panowała niesamowita atmosfera, która dodatkowo podgrzewała oczekiwania kibiców obu zespołów.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, już w 3. minucie Montpellier wyszło na prowadzenie za sprawą I. Sylli, który wykorzystał świetne podanie J. Ferriego. Gospodarze mieli inicjatywę, starając się kontrolować przebieg gry, co przyniosło efekt jeszcze przed przerwą.

Na początku drugiej połowy, dokładnie w 50. minucie, to Montpellier podwyższyło prowadzenie. Tym razem bramkę zdobył M. Sagnan po asyście T. Savaniera, który sam wpisał się na listę strzelców w 86. minucie, zapewniając swojej drużynie pewne zwycięstwo.

Gospodarze kontrolowali grę przez większość czasu, co jednak nie obyło się bez kartek. Boubakar Kouyaté, Modibo Sagnan i Bećir Omeragić z Montpellier otrzymali żółte kartki, podobnie jak Joel Asoro, Fali Candé i Lamine Camara z Metz. Mecz zakończył się wynikiem 3-0 na korzyść gospodarzy.

Po tym zwycięstwie Montpellier będzie teraz przygotowywać się do kolejnych spotkań, które odbędą się z drużynami Marseille, Strasbourg oraz Nice. Z kolei Metz zmierzy się z zespołami Lyon, Nantes i Clermont Foot.