Mecz Montpellier - Paris Saint Germain zakończony wynikiem 2-6 dnia 2024-03-17 19:45

Wczorajszy mecz w ramach 26. kolejki Ligue 1 pomiędzy Montpellier a Paris Saint Germain dostarczył kibicom wiele emocji i bramek. Spotkanie, które odbyło się wczoraj o godzinie 19:45 na Stade de la Mosson-Mondial 98, zakończyło się zwycięstwem Paris Saint Germain 6-2. Po pierwszej połowie wynik był remisowy 2-2, jednak w drugiej części gry drużyna z Paryża okazała się zdecydowanie skuteczniejsza. Zobaczymy, jakie wydarzenia miały miejsce na boisku!

Sprawozdanie z meczu:

Zapach gry wypełnił Stade de la Mosson-Mondial 98, gdy Montpellier zmierzał do starcia z Paris Saint Germain. Początkowe minuty były pełne dynamiki, z obiema drużynami poszukującymi przewagi. Jednak to goście szybko objęli prowadzenie, gdy w 14. minucie Vitinha z PSG zdobył pierwszego gola, nie dając szans golkiperowi Montpellier. Kilka chwil później, w 22. minucie, Kylian Mbappé podwyższył wynik na 0-2, z asystą od Randal Kolo Muani.

Mecz nabierał tempa, a Montpellier nie zamierzał się poddać. W 30. minucie Arnaud Nordin zdobył gola dla gospodarzy, zmniejszając różnicę. Atmosfera na Stade de la Mosson-Mondial 98 była gorąca, a kibice dopingowali swoje drużyny. W końcówce pierwszej połowy, wyrównanie przyniósł Teji Savanier, który ustalił wynik na 2-2 przed przerwą.

Po wznowieniu gry to jednak Paris Saint Germain ponownie objął kontrolę meczu. Kylian Mbappé, niezwykle skuteczny w tym spotkaniu, zdobył hat-tricka, kolejno w 50., 63. i 63. minucie. W międzyczasie Lee Kang-In oraz Nuno Mendes również wpisali się na listę strzelców, ustalając wynik na 2-6 na korzyść gości.

Mecz nie obył się bez emocji i kartek. Żółte kartki otrzymali Lucas Beraldo, Gianluigi Donnarumma oraz Nuno Mendes z PSG. Czerwonych kartek nie odnotowano. Montpellier będzie musiał szybko podnieść się po tej porażce, ponieważ przed nimi kolejne trudne spotkania z Le Havre, Lorient i Clermont Foot. Z kolei Paris Saint Germain czeka starcie z Marseille, Rennes i ponownie Clermont Foot.