Marseille - Montpellier, wynik spotkania: 4-1

Wczorajszy wieczór na Orange Vélodrome przyniósł emocjonujące starcie pomiędzy drużynami Marseille i Montpellier w ramach 23. kolejki Ligue 1. Po zaciętym pojedynku, gospodarze z Marseille wyszli zwycięsko, pokonując rywali 4-1. Spotkanie zakończyło się po meczu, który odbył się 25 lutego o godzinie 19:45, mimo że informacja ta została opublikowana rano, 26 lutego.

Sprawozdanie z meczu:

Wieczór na Orange Vélodrome zapowiadał się emocjonująco, gdyż na murawie spotkały się drużyny Marseille i Montpellier. Gospodarze mieli zdecydowaną przewagę podczas tego starcia, a kibice oczekiwali widowiska pełnego bramek. Sędzia Jeremie Pignard poprowadził to spotkanie, a atmosfera na stadionie była niezwykle elektryzująca.

Pierwsze emocje pojawiły się już w 5. minucie, gdy Mousa Tamari zdobył bramkę dla Montpellier, zaskakując tym samym kibiców na Orange Vélodrome. Marseille szybko odpowiedzieli, a w 31. minucie to Ismaila Sarr wyrównał po podaniu Ibrahima Ndiaye. Mecz nabierał tempa, a w 43. minucie Pierre-Emerick Aubameyang zapewnił swojej drużynie prowadzenie po asyście Chancela Mbemby.

Druga połowa rozpoczęła się dynamicznie, a Aubameyang pokazał swoją klasę kolejny raz, zdobywając bramkę w 62. minucie i tym samym zwiększając przewagę Marseille. Montpellier próbowało odpowiedzieć, ale to Marseille było skuteczniejsze. W 82. minucie Fabien Sacko strzelił czwartego gola dla gospodarzy, wprowadzając stadion w szaleństwo.

Spotkanie nie obyło się bez kontrowersji, a kartki żółte sypały się na obie strony. W drużynie gospodarzy Pierre-Emerick Aubameyang oraz Amine Harit otrzymali żółte kartki, podobnie jak Issiaga Sylla, Silvan Hefti, Modibo Sagnan i Boubakar Kouyaté z Montpellier. Mimo nerwowej atmosfery na boisku, żadna z drużyn nie zdołała zdobyć bramki w drugiej połowie.

Po końcowym gwizdku sędziego Jeremie Pignarda, Marseille mogło cieszyć się z zasłużonej wygranej 4-1. Następne spotkania dla obu drużyn zapowiadają się równie interesująco, a kibice już teraz nie mogą doczekać się kolejnych emocji na boisku.

Marseille zmierzy się z Clermont Foot, Villarreal oraz Nantes, natomiast Montpellier czekają starcia z zespołami Strasbourg, Nice oraz Paris Saint Germain.