Spotkanie między Lens oraz Montpellier dnia 2024-05-19 19:00 na stadionie Stade Bollaert-Delelis - wynik końcowy 2-2

Emocje sięgnęły zenitu na Stade Bollaert-Delelis, gdzie w minioną niedzielę kibice oglądali starcie pomiędzy RC Lens a Montpellier HSC. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2, mimo że gospodarze prowadzili 2-0 do przerwy. W ramach 34. kolejki Ligue 1, obie drużyny zaprezentowały widowiskowy futbol, który z pewnością pozostanie w pamięci fanów na długo.

Mecz pomiędzy drużynami: Lens (Gospodarz) przeciwko Montpellier (Goście)

Wynik końcowy: 2-2

Wynik do przerwy: 2-0

Data i godzina meczu: 2024-05-19 19:00

Liga: Ligue 1

Kolejka: 34

Miejsce rozgrywki: Stade Bollaert-Delelis

Sędzia Główny: T. Léonard

Bramki: E. Wahi 4'1-0 F. Sotoca, D. Machado 45' 2-0 E. Wahi, O. Maamma 58' 2-1 S. Hefti, L. Mincarelli Davin 74' 2-2

Żółte kartki Goście: Wahbi Khazri 90'

Relacja z meczu

Niedzielny wieczór na Stade Bollaert-Delelis w Lens był pełen emocji i niezapomnianych momentów. W meczu 34. kolejki Ligue 1 drużyna gospodarzy mierzyła się z Montpellier, a kibice tłumnie wypełnili stadion, licząc na widowisko pełne bramek i zwrotów akcji.

Już od pierwszych minut meczu można było poczuć niesamowitą atmosferę. Lens zaczęło spotkanie z dużą energią, co zaowocowało szybkim prowadzeniem. W 4. minucie meczu piłkę do siatki skierował E. Wahi, który wykorzystał precyzyjne podanie od F. Sotocy. Kibice gospodarzy oszaleli z radości, a Lens kontynuowało ofensywne podejście.

Montpellier próbowało odpowiedzieć, jednak dobrze zorganizowana defensywa Lens skutecznie neutralizowała ataki gości. W 45. minucie, tuż przed przerwą, Lens podwyższyło prowadzenie. Tym razem E. Wahi asystował, a D. Machado z zimną krwią pokonał bramkarza Montpellier. Na przerwę gospodarze schodzili przy stanie 2-0, co zapowiadało spokojną drugą połowę.

Po przerwie Montpellier wyszło na boisko z nową energią. W 58. minucie goście zdobyli kontaktowego gola. O. Maamma, po podaniu od S. Hefti, precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Lens. Mecz nabrał nowych emocji, a kibice Montpellier zaczęli wierzyć w odwrócenie losów spotkania.

W 74. minucie stało się to, czego obawiali się kibice gospodarzy. L. Mincarelli Davin zdobył wyrównującego gola, a euforia zapanowała w szeregach gości. Montpellier, dzięki tej bramce, wróciło do gry i zapowiadało się na pasjonującą końcówkę meczu.

W końcowych minutach emocje sięgnęły zenitu. Wahbi Khazri z Montpellier otrzymał żółtą kartkę w 90. minucie, co dodatkowo podgrzało atmosferę na boisku. Pomimo licznych prób żadna z drużyn nie zdołała już zmienić wyniku, a mecz zakończył się remisem 2-2.

To był mecz pełen emocji, w którym obie drużyny pokazały charakter i determinację. Lens może czuć niedosyt, prowadząc do przerwy 2-0, jednak Montpellier zasłużyło na wyrównanie, walcząc do końca. Kolejne spotkania obu drużyn zapowiadają się równie ekscytująco, a kibice z pewnością nie mogą się ich doczekać.